Nasza okolica

Te miejsca przyciągają!

Przebogaty świat przyrody, miejsca o znacznie historycznym i kulturowym, atrakcje dla całych rodzin i idealne do odkrycia w pojedynkę. Wielkopolska przyciąga jak magnes – atrakcje Pojezierza Gnieźnieńskiego i Wielkopolski Wschodniej niezmiennie kuszą kolejne pokolenia turystów.

Poznaj je wszystkie!

Jezioro Powidzkie

Największe jezioro województwa wielkopolskiego. Pierwsza klasa czystości, dom bogatej fauny i flory i wizytówka Pojezierza Gnieźnieńskiego.

 

Bazylika w Licheniu Starym

Bazylika Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w Licheniu Starym to największy kościół w Polsce. Słynne miejsce kultu religijnego.

/ok. 40 km

Opactwo Cystersów w Lądzie

Pomnik historii na Szlaku Cysterskim. Ten zabytkowy zespół klasztorny w Lądzie został założony w roku 1145. Obecnie placówka salezjanów.

/ok. 35 km

Pałac w Ciążeniu

Pałac Biskupi w Ciążeniu znamienity przedstawiciel późnego baroku. Znajduje się w nim jeden z największych zbiorów literatury masońskiej w Europie (!)

/ok. 35 km

Gniezno

Pierwsza stolica Polski i siedziba prymasów. Skarbnica zabytków na czele z Bazylika prymasowską Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

/ok. 42 km

Grodzisko Grzybowo

Esencja słowiańszczyzny. Wczesnośredniowieczne grodzisko, oddział Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Miejsce inscenizacji.

/ok. 38 km

Powidz

Turystyczna miejscowość, wypełniona po brzegi lokalną kuchnią, zabytkami, legendami, wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi.

/ok. 11 km

Powidzki Park Krajobrazowy

Zauroczeni bogactwem fauny i flory Powidzkiego Parku Krajobrazowego chcemy pokazać jego skarby wszystkim miłośnikom przyrody. Wypocznij wśród zieleni!

Skansen i muzeum w Koninie

Skansen Etnograficzny Muzeum Okręgowego w Koninie zaprasza do poznania drewnianej architektury z dawnych lat. 

/ok. 35 km

Wydarzenia, które zapamiętasz

Tam, gdzie ludzie z pasją, tam również niezapomniane wydarzenia! Letnie festiwale muzyki rozrywkowej i szantowej, regaty, wydarzenia sportowe, dni miast i miasteczek – a to wszystko w sąsiedztwie przyrody i zabytków.

Poczuj klimat Wielkopolski!

Powidz Jam Festiwal

Alternatywny festiwal muzyczny. 4 dni muzyki, 4 sceny, dziesiątki muzyków, święto dobrych brzmień, kraftowego piwa i kultury wszelakiej.

Grand Prix Jeziora Powidzkiego

Żeglarskie wydarzenie sezonu, dedykowane entuzjastom sprzętów pływających. Doskonała atmosfera, szantowy klimat przez całe wakacje.

Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej

Epickie inscenizacje, stoiska archeologiczne, koncerty, warsztaty, wykłady i zabawy edukacyjne. Nie można tego przegapić!

Wielka Pętla Wielkopolski

Najdłuższy znakowany szlak turystyki wodnej w Polsce. Liczy 688 km i obejmuje rzeki Wartę i Noteć, ciąg malowniczych jezior i żeglowne kanały.

Szantogranie

Wielkie święto muzyki szantowej, największe tego typu wydarzenie w Wielkopolsce.  To klimat, jakiego próżno szukać gdzie indziej.

Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej

Cykliczna, ogólnopolska impreza w Przybrodzinie kusi entuzjastów siatkówki. Święto sportu nad samym brzegiem jeziora kusi od lat!